На Чернігівщині тривають роботи по розчищенню території від вибухонебезпечних предметів.

Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 317 тис. 741 вибухонебезпечний предмет та 2 тис. 891 кг вибухової речовини, у тому числі 2 тис. 166 авіаційних бомб. Обстежено територію площею близько 78 тис. 884 гектари.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

• торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Андрій ШЕЛЕСТЮК,

головний інспектор ВЗНС Ніжинського РУ