Фото без опису    В умовах понижених температур різко зростає кількість пожеж, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і димарів. Пов'язано це з інтенсивним використанням, переважно у сільській місцевості опалювальних приладів, які не завжди відповідають вимогам їх безпечної експлуатації.

   Слід зазначити, що з початку року на Чернігівщині виникло 2646 пожеж, під час яких 86 осіб загинуло, ще 33 особи отримали опіки різного ступеня тяжкості.

  На території Носівського району з початку року виникло 60 пожеж, під час яких 3 особи загинуло.

  Так 09 грудня в м. Носівка по вул. Мринський Шлях сталася пожежа житлового будинку. По прибуттю рятувальників відбувалося горіння перекриття навколо стояка опалювальної груби, яке рятувальники швидко ліквідували та не дали розповсюдитись пожежі по житловому будинку. Внаслідок пожежі вогнем знищено: перекриття на площі 5 м2. Причиною пожежі стало – недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів (відсутня протипожежна розділка).

   У зв'язку з цим, рятувальники звертаються до громадян! Підготовка обігрівальних приладів до їх безпечної експлуатації залежить безпосередньо від самих господарів і мешканців будинків. Потрібно пам’ятати - у разі користування пічним опаленням необхідно перед початком, а також упродовж опалювального сезону періодично, але не рідше одного разу на три місяці очищати димоходи та печі від сажі. Відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев’яних стін і перекриття будинку визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 50 см. Перед топковим отвором підлога з горючого матеріалу має бути захищена металевим листом розміром не менше 50х70см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень, які необхідно негайно замурувати.

   Під час експлуатації пічного опалення забороняється: залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати слідкувати за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини; використовувати для опалення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топку печей з відкритими дверцятами топкового отвору; прокладати димоходи опалювальних печей поверхнею горючих основ; використовувати азбестоцементні й металеві труби. Пам’ятайте: неухильне дотримання правил пожежної безпеки допоможе Вам уникнути лиха й зберегти своє життя та майно.

  У разі пожежі, задимленості, загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів – телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Фото без опису

 

Андрій ШЕЛЕСТЮК,

начальник Носівського РС Управління

ДСНС України у Чернігівській області