Фото без опису

 

  З потеплінням пожежі у природних екологічних системах стають справжнім лихом, адже на весняному сонці залишки рослинності швидко висихають і легко спалахують від кинутого сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи правила пожежної і екологічної безпеки, люди масово спалюють суху траву та інші залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення та швидкого розповсюдження пожеж.

  Як результат, лише упродовж минулої доби на Чернігівщині через необережність громадян у поводженні з вогнем виникло 35 пожеж на загальній площі майже 135 га. Вогнеборці ліквідували загоряння в природних екологічних системах на території Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Козелецького, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Сновського та Чернігівського районів. Лише завдяки оперативному реагуванню рятувальників ДСНС не допущено розповсюдження полум'я на значні території, лісові масиви та об’єкти різних форм власності.

  У зв’язку з цим, Служба порятунку "101" звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки та проявляти обережність у поводженні з вогнем у житловому секторі, а також під час перебування у лісових масивах, на відкритих територіях та біля торфовищ. Наголошуємо, самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність на громадян у розмірі 340-680 гривень, на посадових осіб — 1190-1700 гривень. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу може навіть стати причиною позбавлення чи обмеження волі на визначений законодавством строк.

  Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час потепління, рятувальники та екологи звертаються до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

 

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

 

  Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

 

А. ШЕЛЕСТЮК,

начальник Носівський районний сектор Управління

ДСНС України у Чернігівській області

Фото без опису