10 січня об 11:20 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено у встановленому порядку 9 мінометних мін калібром 120 мм часів Другої світової війни.

Три вибухонебезпечні предмети 09 січня знайшли місцеві жителі на відкритій території неподалік районного центру Носівка, а решту боєприпасів виявили піротехніки ДСНС під час обстеження прилеглої території.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян із застереженням дотримуватись заходів безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів. Про знахідку необхідно негайно повідомити.

Категорично забороняється:

• торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це рятувальників за номером телефону "101" або правоохоронців за номером телефону "102", а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

А. Шелестюк,

начальник Носівського РС Управління