Почався осінній призов на строкову військову службу.

Дата: 01.10.2018 14:36

В Україні 1 жовтня почався осінній призов на строкову військову службу. Він триватиме до кінця грудня.

Кабінет міністрів України раніше визначив, що на строкову військову службу в жовтні-грудні 2018 року призвуть майже 18 тисяч громадян України. Зокрема, близько дев’яти тисяч призовників будуть направлені на строкову службу до Збройних сил України, 6,5 тисячі – до Національної гвардії, 1 550 – до Державної прикордонної служби і 900 – до Державної спеціальної служби транспорту. Витрати на проведення призову складуть майже 65 мільйонів гривень.

Спершу планувалося, що осінній призов триватиме два місяці – у жовтні і в листопаді. Однак 10 вересня президент України підписав указ про продовження осіннього призову на один місяць – до грудня.

Генеральний штаб ЗСУ пояснив, що призов до лав Збройних сил України продовжили у зв'язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування військ Національної гвардії України і Державної прикордонної служби.

На строкову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я українців чоловічої статі, яким на день відправлення у військові частини вже виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.