З початку року на водоймах країни загинуло близько 704 людей

Дата: 01.08.2018 09:22

Лише з початку липня на водоймах країни загинуло 189 українців. Цей показник вже значно перевищив минулорічну липневу статистику. Проте, навіть це не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.

У розпал літніх канікул збільшується також кількість загиблих і серед дітей. Малеча вирушає на місцеві ставки та копанки без супроводу дорослих, часто навіть не вміючи плавати. Так вода вже забрала 70 маленьких життів. Ще вісьмох дітей вдалося врятувати.

Крім того, важливо пам'ятати, що відпочинок біля водойм та вживання алкогольних напоїв — речі не сумісні.

Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

температура води повинна бути не нижче +17 °С;

плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

А. ШЕЛЕСТЮК

начальник Носівського РС Управління