За прогнозом Чернігівського гідрометцентру вдень 13 липня 2018 року по
м. Чернігову та області очікуються грози, місцями сильні зливи, шквали
15-20 м/с, подекуди град

При цьому, велику небезпеку становлять грозові дощі, які частіше за все супроводжуються блискавкою – електричним розрядом. Блискавка є небезпечним явищем, що може призвести до травмування та навіть загибелі людини.

Саме тому Носівський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян, аби нагадати основні правила безпеки під час грози.

Якщо ви перебуваєте у приміщенні:

- негайно зачиніть всі кватирки, вікна, двері;

- вимкніть електроприлади з розетки;

- перебувайте подалі від вікон, електроприладів, будь-яких металевих предметів;

- у квартирах не користуйтеся водогоном;

- утримайтеся від дзвінка по телефону.

Якщо гроза застала вас на вулиці, у полі, на річці:

- не ховайтеся у невеликих спорудах, наметах, серед острівців дерев – краще сховатися у будь-якому заглибленні;

- бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись;

- перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, тим самим звузивши площу можливого ураження зарядом;

- негайно треба позбутися всіх речей, що є при вас (знаряддя праці, годинники тощо);

- не лягайте на землю – сядьте, злегка нагнувши голову;

- якщо гроза застала вас у човні на водоймі, найбезпечніше вибратися з води на берег;

- якщо це неможливо, то намагайтеся сидіти в човні нерухомо, витягнувши весла, а вплав слід добиратися повільно, не розмахуючи руками.

Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть. Будьте розсудливі! Бережіть себе, своїх рідних та друзів!

Носівський РС УДСНС України у Чернігівській області