Свято вогню, води і дівочої вроди

Дата: 09.07.2018 16:22

Чаруюче обрядове свято пройшло цими вихідними днями. В ніч з 6 на 7 липня в селах Мрин, Лихачів, Хотинівка та Селище Мринської громади всі бажаючі могли насолоджуватися прекрасними художніми номерами в кращих традиціях свята.

Глядачі насолоджувалися обрядовими піснями та хороводами довкола Марени.  Молоді дівчата в українському вбранні з розкішними вінками виконували традиційні танці, якими вони прославляли велич жінки та її вроду.

Учасники художньої самодіяльності сіл виконували обрядові пісні, ставляли сценки та розповідали гуморески. Для дітей та дорослих були організовані розваги та конкурси.

Свято проходило в жвавому ритмі. Особливих чарів купальської ночі додало традиційне спалювання вогнища.  За повір’ями, вогонь очищує, наділяє здоров'ям і силою.  Тому молоді парубки і дівчата та всі бажаючі мали змогу перестрибнути через вогнище. За переказами найбільше стрибали через вогонь пари, побравшись за руки - якщо руки не розійдуться, то хлопець і дівчина поберуться, як рознімуться – то, скоріш за все, ні.

Головною метою для організаторів свята та учасників художньої самодіяльності було показати традиції українського народу в день цього давнього, містичного свята, передати їх нащадкам, відволікти присутніх від повсякденних турбот, подарувати радість, дати можливість для спілкування і подарувати максимально позитивні емоції та враження від дійства.

По закінченню концерту на всіх бажаючих чекала запальна святкова дискотека. А найсміливіші  опівночі могли відправитися на пошуки чарівної квітки папороті…

Більше фото в галереї

Виконком Мринської сільської ради