Майже пів тисячі громадян потонули у водоймах країни з початку року. Лише з початку червня кількість загиблих становить понад 170 чоловік. Проте, навіть така статистика не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання громадянами правил безпечної поведінки.

У розпал літніх канікул збільшується також кількість загиблих і серед дітей. Малеча вирушає на місцеві ставки та копанки без супроводу дорослих, часто навіть не вміючи плавати. Так, у червні вода вже забрала більше 20 маленьких життів. Ще вісьмох дітей вдалося врятувати.

Крім того, важливо пам'ятати, що відпочинок біля водойм та вживання алкогольних напоїв — речі не сумісні.

Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

- пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С;

- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

А. ШЕЛЕСТЮК

начальник Носівського РС Управління